Skip to content

5 komentarzy

 1. Jan
  9 maja 2022 @ 13:44

  Na pewno słyszeliście o teleporadach, prawda? Jest to sposób, w jaki lekarze mogą wystawiać zwolnienia bez konieczności odchodzenia od biurka. Lekarz może użyć swojego komputera lub telefonu, aby zobaczyć pacjenta na ekranie, a następnie od razu wystawić zwolnienie.

  Chcę przez to powiedzieć, że jeśli lekarz potrafi dobrze posługiwać się tym programem, nie powinien mieć problemu z wypisaniem trzech zwolnień. Chodzi tylko o to, aby upewnić się, że dobrze zna technologię i sposób jej działania.

 2. Tadeusz
  9 maja 2022 @ 13:47

  Pracuję w szpitalu i wystawiam zwolnienia przez portal ZUS PUE. Czasami wystawiam zwolnienia przy okazji wypuszczania pacjentów do domu, czasami 2-3 osobom i robię to hurtowo, logując się, wystawiając, wylogowując. Dla ZUS i pracodawcy liczy się data wystawienia, a nie godzina wystawienia. Mogę je wystawić o 19.00, a pacjent wyszedł o 13.00 i nic to nie zmienia. 3 zwolnienia w ciągu jednej minuty? I co z tego? Dla mnie to oszczędność czasu. Czy mam się za każdym razem logować i czekać, aż komputer i Internet wszystko przetworzą? Bzdura.

  Nie ma potrzeby wystawiania tych zwolnień pojedynczo – można wystawić je wszystkie naraz!

  Rozumiem Twoje obawy o oszustwa – ale nie ma powodu, dla którego mielibyśmy tracić czas na ręczne wykonywanie czynności, skoro istnieje technologia, która pomoże nam to zrobić lepiej i szybciej!

 3. Piotrek
  9 maja 2022 @ 13:49

  Witam,

  Dziękujemy za zainteresowanie naszymi produktami. Przyjrzałem się tej sprawie i proszę pozwolić mi wyjaśnić, co się stało.

  Problem nie polegał na tym, że pliki były wystawiane w ciągu minuty, ale na tym, że były wgrywane do systemu przez program gabinetowy. System często nie działa (ci, którzy korzystają z PUE ZUS, wiedzą, jak to jest) i prawdopodobnie program gabinetowy wgrał wcześniej wydane wersje, gdy serwery ZUS działały i można było się z nimi połączyć.

 4. Luiza
  9 maja 2022 @ 13:51

  Najpierw ZUS tworzy system, teraz się dziwi, że działa… Można się tylko dziwić, że urzędnicy ZUS nie wiedzą jak w praktyce on funkcjonuje… W normalnym kraju tym którzy na rzecz klientów danego urzędu wykonują usługi to ten urząd za tę usługę płaci.

 5. Paula
  9 maja 2022 @ 13:52

  Najpierw ZUS tworzy system, a teraz dziwi się, że on działa… Można się tylko dziwić, że urzędnicy ZUS nie wiedzą, jak ten system działa w praktyce… W normalnym kraju osoby, które świadczą usługi na rzecz klientów danego urzędu, otrzymują od tego urzędu wynagrodzenie za te usługi.

  W Polsce jednak wszystko jest inaczej. Pracownicy centrali ZUS w Warszawie zastanawiają się, dlaczego płacą za usługi świadczone przez podwykonawców. Podwykonawcy ci nie dość, że źle wykonują swoją pracę (zdaniem ZUS), to jeszcze pobierają za swoją pracę zbyt wysokie opłaty!

  Rzecznik jednej z tych firm powiedział, że te opłaty są “nieuzasadnione” i że chętnie podejmie się ich renegocjacji z ZUS w imieniu swojego klienta. Stwierdził również, że jest “zaskoczony” faktem, iż urzędnicy ZUS zdają się nie rozumieć, jak działa ich własny system!

Dodaj komentarz